Uczestnicy
Dzieci i młodzież w wieku od 9 do 17 lat.
Miejsce i zakwaterowanie
Ośrodek KNIEJA w Rajgrodzie – kompleks rekreacyjny położony w lesie sosnowym nad Jeziorem Rajgrodzkim.
Zakwaterowanie w głównym budynku hotelowym w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (łazienka z prysznicem i toaleta). Większość pokoi jest z balkonami z widokiem na jezioro lub na las. Do dyspozycji uczestników jest również 9-osobowy domek przy plaży.
Wyżywienie
Trzy posiłki dziennie: śniadania i kolacje w formie szwedzkiego bufetu oraz obiady serwowane do stolika. Pierwszym posiłkiem jest obiad w dniu przyjazdu, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu.
Ogólne założenia obozu
Obóz przeznaczony jest dla kreatywnych dzieci, które dobrze odnajdują się we wszelkich przejawach działań artystycznych. Na małych artystów czekać będą warsztaty, w czasie których poznają różnorodne techniki plastyczne, spróbują swoich sił w fotografii, na chwilę zmienią się w aktorów i zaprezentują na obozowej scenie i po prostu będą bawić się sztuką tworzenia.
Program oparty będzie na czterech filarach:
- MALARSTWO I RYSUNEK: różne techniki – ołówki, kredki, farby plakatowe, akwarele, akryle
- RZEMIOSŁO I RĘKODZIEŁO: drewno, glina, modelina, własna biżuteria i pamiątki z wakacji
- FOTOGRAFIA: rzeczywistość i wspomnienia z wakacji zatrzymane w kadrze
- SCENA: własne przedstawienie i zajęcia taneczne, w czasie których poczujemy muzykę całym ciałem
Ponadto nie zabraknie atrakcji typowo kolonijnych, zaplanowana jest również całodniowa wycieczka autokarowa po Suwalszczyźnie
Szczegółowy program
MALARSTWO I RYSUNEK: Malowanie i rysowanie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na rozwijanie swojej kreatywności i wyobraźni. Dzięki różnym technikom, takim jak ołówki, kredki, farby plakatowe, akwarele czy akryle, każdy będzie mógł stworzyć własne dzieło sztuki i wyrazić siebie na papierze lub płótnie. Wspólnie nauczymy się różnych technik malarskich i rysunkowych, a także pozwolimy na eksperymentowanie z materiałami i kolorami.
RZEMIOSŁO I RĘKODZIEŁO: Rzemiosło i rękodzieło to sposób na własnoręczne tworzenie niepowtarzalnych i pięknych przedmiotów. Wykorzystując różne materiały, takie jak drewno, glina i modelina postaramy się wykonać wyjątkową i niepowtarzalną biżuterię oraz pamiątki z wakacji. Pod okiem lokalnych twórców poznamy techniki tworzenia przedmiotów z różnych materiałów.
FOTOGRAFIA: Fotografia to sztuka zatrzymywania chwil i emocji w jednym ujęciu. Używając nie tylko smartfonów, ale również profesjonalnych aparatów fotograficznych poznamy różne techniki fotograficzne, aby uchwycić piękno natury, emocje ludzi i ciekawe miejsca tworząc wyjątkowe i niepowtarzalne fotografie. Pokażemy, jak skomponować kadry, jak korzystać z różnych źródeł światła i jak edytować zdjęcia, aby uzyskać wspaniałe efekty. Wspólnie znajdziemy sposób na zachowanie wspomnień z wakacji, aby móc do nich powracać w przyszłości.
SCENA: Scena to miejsce, gdzie każdy może poczuć się jak gwiazda i stworzyć własne niezapomniane przedstawienie. Podczas zajęć teatralnych stworzymy własne przedstawienie a przy okazji nauczymy się, jak pracować nad swoją ekspresją i jak wykorzystać swoje talenty w aktorstwie. Zajęcia taneczne pozwolą nam poczuć muzykę w całym swoim ciele i wypróbować różne style tańca.
Atrakcje kolonijne
Nie samą sztuką człowiek żyje. Znajdziemy czas również na sport i ruch i długie godziny beztroskiej zabawy. Dla uczestników naszych obozów zaplanowaliśmy następujące aktywności:
Chodzenie po wodzie: dzięki naszym deskom SUP z napędem Mirage Eclipse uczestnicy obozu przekonają się jak łatwo chodzi się po wodach jeziora Rajgrodzkiego.
Rowery wodne: nie tylko te tradycyjne, ale również ze zjeżdżalnią, w kształcie flaminga lub motorówki to mnóstwo możliwości spędzenia czasu nad wodą. Spróbujemy zdobyć wyspę bezludną Sacin, odwiedzimy sąsiedni ośrodek wypoczynkowy, a rower ze zjeżdżalnią umożliwi zjazdy do wody, jeśli zacumuje na płytkiej wodzie.
Maty BeBoard: zabawa na matach to świetny sposób spędzania czasu na wodzie, gdy temperatura powietrza przekracza 26°C. Tory przeszkód, wzajemne spychanie się do wody i ponowne wchodzenie na matę to atrakcja na wiele letnich godzin.
Atrakcje kolonijne: na naszych obozach nie może zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki nad brzegiem jeziora, wieczorów filmowych i planszówkowych, gier i zabaw terenowych oraz wielu innych atrakcji. Będzie nas ograniczał tylko czas!
Realizacja założeń programowych będzie dostosowywana na bieżąco do warunków pogodowych oraz preferencji i możliwości grupy.
OBÓZ ARTYSTYCZNY – BRAK MIEJSC
Termin: 1.07-11.07.2023 (pełne 10 dni, 10 noclegów)
Rodzaj: obóz artystyczny
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 9-17 lat
Ceny:
2450,00 złotych
WAŻNE DOKUMENTY
Wycieczka autokarowa
Dla wszystkich uczestników przewidziana jest całodniowa wycieczka autokarowa po Suwalszczyźnie: odwiedzimy Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, zwiedzimy Wigierski Park Krajobrazowy z dawnym klasztorem kamedułów oraz poznamy najgłębsze jezioro w Polsce (Hańcza). Dzieci wezmą udział w warsztatach tematycznych zorganizowanych w Suwalskim Parku Krajobrazowym w Malesowiźnie.
Cena i warunki płatności
Cena obozu: 2450 złotych
Dopłata do pokoju dwuosobowego: 400 złotych
Dojazd zorganizowany z Warszawy: 250 złotych
Dopłaty do diet:
wegetariańska, bezcukrowa, bezmleczna: 150 złotych/pobyt
bezglutenowa, wegańska: 250 złotych/pobyt
Zaliczka w wysokości 30% wartości rezerwowanego pobytu płatna w ciągu 3 dni od dnia rejestracji na rachunek o numerze 07 1140 20040000 3002 8338 0499. Pozostała cześć płatna 30 dni przed rozpoczęciem obozu.
Dojazd
Nienależnie od liczby chętnych na dany termin oferujemy dojazd zorganizowany z Warszawy. Transport odbywa się wynajętym autokarem (zwykle przy liczbie uczestników powyżej 15) lub w formie mieszanej: do Białegostoku lub Grajewa pociągiem lub autobusem rejsowym, a dalej wynajętym busem.
Zapewniamy również transport z innych głównych miast, o ile na dany termin zbierze się odpowiednia liczba zainteresowanych. Należy mieć na uwadze – zwłaszcza w przypadku miast oddalonych znacznie od Podlasia, iż wszelkie formalności należy zakończyć jak najszybciej – w przypadku zwłoki najbardziej optymalne połączenia mogą nie być dostępne z powodu braku biletów.
Wrocław: mimo, iż Wrocław leży na drugim końcu Polski, dojazd do Rajgrodu jest dogodny. Możemy skorzystać z pociągu PKP Intercity Słowacki, który dojeżdża do Grajewa, skąd pozostaje jeszcze około 20 km do Ośrodka Knieja. Alternatywnym sposobem dojazdu jest transport dzieci do Warszawy, a następnie skorzystanie z oferowanego przez nas dowozu.
Trójmiasto: do dyspozycji mamy bezpośrednie połączenie PKP Intercity z Trójmiasta do Grajewa, skąd pozostaje jeszcze około 20 km do Ośrodka Knieja.
Kraków, Katowice, Poznań: istnieje szereg dogodnych połączeń PKP Intercity do Warszawy skąd będzie organizowany dalszych transportem do ośrodka.
Łódź: do dyspozycji mamy pociąg PKP Intercity Słowacki, który zapewnia bezpośrednie połączenie z Grajewem, skąd pozostaje jeszcze około 20 km do Ośrodka Knieja. Alternatywnym sposobem dojazdu jest transport dzieci do Warszawy, a następnie skorzystanie z oferowanego przez nas dowozu.